Śląskie: koncert i aukcja na rzecz sosnowieckiego szpitala

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 05 września 2011 19:44

Przedmioty podarowane przez polityków, sportowców i artystów trafią na aukcję, z której dochód zasili zakup sprzętu dla Centrum Urazowego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego św. Barbary w Sosnowcu. Aukcja ruszy 12 września. Tego dnia odbędzie się też koncert charytatywny dla szpitala.

Śląskie: koncert i aukcja na rzecz sosnowieckiego szpitala
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Szpital Specjalistyczny w Sosnowcu to jeden z największych szpitali w województwie śląskim i kluczowy szpital ratunkowy - trafia tam większość najciężej poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych czy górniczych z całego regionu. Charytatywna akcja na rzecz placówki odbędzie się po raz pierwszy, ale jej organizatorzy liczą, że stanie się tradycją.

W poniedziałek (5 września) przedstawiono szczegóły koncertu, który odbędzie się w sosnowieckim Teatrze Zagłębia. Akcję wsparł m.in. wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski (PO), dla którego udział w kampanii charytatywnej to także - jak powiedział - działanie na rzecz zmiany negatywnego wizerunku polityki i polityków. Podkreślił, że w tym sensie udział polityków w takich akcjach to również promocja demokracji.

Dyrektor sosnowieckiego szpitala, Iwona Łobejko, poinformowała, że dotychczas od darczyńców placówka otrzymała ok. 100 tys. zł. Szpital planuje zakup nowych kardiomonitorów do sal intensywnego nadzoru na wszystkich oddziałach - obecny sprzęt ma nawet ponad 20 lat. Jeżeli uda się (m.in. dzięki aukcji i koncertowi) zgromadzić w sumie ok. 170 tys. zł, planowany jest też zakup nowej karetki.

W ostatnich latach szpitalowi udało się zgromadzić, dzieki sponsorom,  prawie 1 mln zł. Wrześniowy koncert ma być również formą podziękowania dla tych darczyńców. Celem imprezy ma być też promocja wolontariatu, w ramach obchodów Europejskiego Roku Wolontariatu.

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum