Śląskie: finał kampanii promującej przeszczepianie narządów

Autor: RR/Rynek Zdrowia • • 18 czerwca 2014 13:07

Trzy czeki charytatywne o wartości 1000 zł każdy odebrali w środę (18 czerwca) przedstawiciele szkół nagrodzonych w pierwszej edycji kampanii Drugie życie w województwie śląskim.

Czeki ufundowane przez organizatora kampanii, firmę Fresenius Medical Care Polska (FMCP) trafiły do uczniów z Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach, IV Liceum Ogólnokształcącego w Sosnowcu oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Żorach. Zwycięzcy przekażą je na wybrane cele charytatywne.

Od marca do czerwca członkowie zespołów, które organizowały akcje promujące przeszczepianie narządów w 42 śląskich szkołach ponadgimnazjalnych wymyślali i wprowadzali w życie działania propagujące ideę transplantacji. Od organizatorów akcji uczniowie otrzymali jedynie komplet materiałów promocyjnych: oświadczenia woli, koszulki, plakaty, filmy edukacyjne, broszury, wpinki i naklejki. O tym, jak wyglądała kampania, decydowali sami.

Barwne happeningi, specjalne koncerty, inscenizacje teatralne, imprezy sportowe, konkursy plastyczne, spotkania z przedstawicielami władz - to tylko niektóre z działań, jakie uczniowie prowadzili w szkołach i poza nimi, w tym m.in. w urzędach, parafiach czy mediach. Uczestnicy akcji rozdali 40 tys. oświadczeń woli i dotarli do co najmniej 100 tysięcy osób.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum