Śląskie: cykl wywiadów z wybitnymi postaciami medycyny

Autor: JJX/Rynek Zdrowia • • 07 kwietnia 2013 09:40

Śląska Izba Lekarska jest wydawcą czterech płyt DVD z nowego cyklu Archiwum Telewizyjnego "Dziedzictwo Hippokratesa". Są to kilkudziesięciominutowe filmy dokumentalne prezentujące wywiady z wybitnymi postaciami śląskiej medycyny.

Na pierwszą część cyklu składają się wypowiedzi prof. Andrzeja Łępkowskiego, prof. Szczepana Łukasiewicza, prof. Władysława Nasiłowskiego oraz dr Zygfryda Wawrzynka.

- Jest to inicjatywa, której celem jest utrwalanie i popularyzowanie sylwetek naszych mistrzów i nauczycieli. Bohaterami cyklu są lekarze o niekwestionowanym autorytecie zawodowym, oddani wychowawcy, współtwórcy i działacze samorządu lekarskiego. Pragniemy utrwalić olbrzymi dorobek tych osób - w nowoczesnej formie zapisu, pozwalającej na ich szerokie upowszechnienie - stwierdza dr Jacek Kozakiewicz, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Katowicach.

- Jestem przekonany, że spotkania te będą ciekawym materiałem do refleksji, nie tylko dla lekarzy, ale także dla wszystkich osób, którym bliskie są humanistyczne wartości - dodaje Kozakiewicz.

W kolejnych częściach cyklu ukażą się płyty z wywiadami z prof. Adamem Cekańskim, Bożeną Hager-Małecką, Stefanią Kardaszewicz i Franciszkiem Kokotem.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum