×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Śląskie: Służba Więzienna poszukuje kandydatów do pracy: pielęgniarki i kierowców

Autor: • Źródło: PAP02 lutego 2023 16:20

Strażnicy, wychowawcy, psychologowie, pielęgniarki, kierowcy czy szefowe kuchni – kandydatów na takie stanowiska szuka katowicki okręg Służby Więziennej. Wraz z kolejnym rokiem ruszyły przyjęcia nowych pracowników.

Śląskie: Służba Więzienna poszukuje kandydatów do pracy: pielęgniarki i kierowców
SW poszukuje do pracy pielęgniarki. Fot. Shutterstock
  • Wolne miejsca czekają na strażników działu ochrony, wychowawców, psychologów, pielęgniarki, kierowców, szefów kuchni czy pracowników działu ewidencji
  • Oferty pracy w Służbie Więziennej są zróżnicowane, co daje szansę na rozwój zawodowy również w trakcie pełnienia służby
  • Informacje przekazała w czwartek rzeczniczka prasowa dyrektora okręgowego Służby Więziennej w Katowicach mjr Justyna Siedlecka

Niekarani kandydaci do pracy w więzieniu

Kandydat do pracy w więziennictwie musi być osobą niekaraną, mieć obywatelstwo polskie, dobry stan zdrowia oraz - w zależności od stanowiska - wykształcenie średnie lub wyższe.

Rekrutacja, podobnie jak w innych służbach mundurowych, składa się z kilku etapów sprawdzających zdolność psychofizyczną do służby. Kandydat zaczyna od rozmowy kwalifikacyjnej, potem przechodzi test sprawności fizycznej, wiedzy ogólnej, badania psychologiczne i lekarskie. Jeśli spełnia wszystkie kryteria, może zostać przyjęty w szeregi formacji i składa ślubowanie.

- Praca w Służbie Więziennej jest ciekawa, dająca stabilizację i możliwości rozwoju, ale też wymagająca odpowiednich predyspozycji. To między innymi komunikatywność, zdyscyplinowanie, odpowiedzialność i odporność na stres - wskazała mjr Siedlecka.

Szczegółowe informacje dotyczące prowadzonych naborów można uzyskać na stronie internetowej www.sw.gov.pl w zakładce rekrutacja lub pod numerem telefonu nr 504 333 932. Nabór prowadzi Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Katowicach.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze