Śląska Izba Lekarska szuka lekarzy do kalendarza. Lekarki już były. Chodzi o profilaktykę chorób onkologicznych

Autor: JPP • Źródło: Rynek Zdrowia/ŚIL02 lipca 2021 08:00

Śląska Izba Lekarska szuka lekarzy do… kalendarza. Chodzi o drugą edycję charytatywnej akcji, z której dochód zostanie przeznaczony na organizację badań profilaktycznych dla mężczyzn. Poszukiwani są lekarze w różnym wieku.

  • Śląska Izba Lekarska szuka lekarzy do… kalendarza. Potrzeba 12 odważnych mężczyzn
  • Chodzi o drugą edycję charytatywnej akcji, z której dochód zostanie przeznaczony na organizację badań profilaktycznych dla mężczyzn
  • W kalendarzu na 2020 rok wystąpiły lekarki. Twarzą tamtego wydania została Doktor Ewa Bogacka - Konik, która w ciąży dowiedziała się, że choruje na nowotwór piersi

12 odważnych lekarzy trafi na karty kalendarza 

ŚILni mężczyźni – pod taką nazwą ukaże się kalendarz na 2022 rok Śląskiej Izby Lekarskiej w Katowicach. Akcja ma promować profilaktykę chorób onkologicznych.

- Szukamy 12 lekarzy w różnym wieku, którzy swoim wizerunkiem chcą wspomóc akcję charytatywną. Ich portrety znajdą się w unikalnym kalendarzu zachęcającym do profilaktyki chorób onkologicznych. Z zebranych pieniędzy zorganizujemy badania profilaktyczne dla mężczyzn – informuje Śląska Izba Lekarska w mediach społecznościowych.

 

Zdjęcia do kalendarza zaplanowano pod koniec lipca w profesjonalnym studio fotograficznym.

- Zainteresowanych projektem Panów, członków ŚIL, prosimy o zgłoszenia na adres a.vdc@izba-lekarska.org.pl O udziale w projekcie decyduje kolejność zgłoszeń - zachęca ŚIL.

 "ŚILne Kobiety" w kalendarzu już były

Jak przypomina Śląska Izba Lekarska to nie pierwsza taka inicjatywa. W 2019 roku Izba wydała pierwszy kalendarz - "ŚILne Kobiety", na kartach którego wystąpiło  12 odważnych lekarek zrzeszonych w Śląskiej Izbie Lekarskiej.

Wówczas celem była promocja profilaktyki chorób kobiecych, ze szczególnym uwzględnieniem chorób onkologicznych. Twarzą kalendarza została Doktor Ewa Bogacka - Konik, która w ciąży dowiedziała się, że choruje na nowotwór piersi.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum