Śląska Izba Lekarska publikuje listę pracowników medycznych wyróżnionych w regionie za walkę z COVID-19

Autor: pwx/Rynek Zdrowia • • 05 października 2020 20:57

Jak już pisaliśmy na scenie Opery Śląskiej w Bytomiu 3 października odbył się specjalny koncert „Zarażeni dobrem - artyści i lekarze w podziękowaniu pracownikom ochrony zdrowia”. To wyjątkowe przedsięwzięcie było wspólną inicjatywą Opery Śląskiej, Śląskiej Izby Lekarskiej oraz dr Wojciecha Bichalskiego, który podczas pracy zaraził się koronawirusem i kilka tygodni walczył o życie. Kogo uhonorowano?

Śląska Izba Lekarska publikuje listę pracowników medycznych wyróżnionych w regionie za walkę z COVID-19
Fot strona www Śląskiej Izby Lekarskiej w Katowicach

W trakcie koncertu lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym, fizjoterapeutom, diagnostom laboratoryjnym i opiekunów medycznych – kilkudziesięciu pracownikom śląskich szpitali, którzy w szczególny sposób wyróżnili się w walce z pandemią, zostały wręczone odznaczenia: Odznaka Honorowa Ministra Zdrowia „Za Zasługi dla Ochrony Zdrowia” oraz Srebrna Odznaka Honorowa za Zasługi dla Województwa Śląskiego.

Oprócz pracowników szpitali, Odznakę Honorową Ministra Zdrowia „Za Zasługi dla Ochrony Zdrowia”, za wsparcie i zaangażowanie w walce z wirusem otrzymali marszałek województwa Śląskiego Jakub Chełstowski i abp Wiktor Skworc.

Medal Śląskiej Izby Lekarskiej trafił do Jurka Owsiaka, Dominiki Kulczyk i przedstawicieli KWK Piast-Ziemowit.

- Ludzie wobec zagrożenia zachowują się różne. Lekarze do właściwych postaw zobowiązani są podwójnie - zwykłą ludzką przyzwoitością i przyrzeczeniem lekarskim. Dlatego chcemy wyróżnić tych, którzy swoją postawą w dobie pandemii potwierdzili, że praca z chorym człowiekiem to nie tylko zawód, ale coś więcej - może w niektórych przypadkach powołanie, może misja. O tych wspaniałych ludziach, którzy są dla innych przykładem, trzeba mówić głośno - szczególnie w czasie wszechobecnego hejtu - powiedział prezes ORLw Katowicach dr Tadeusz Urban.

Lista wyróżnionych śląskich lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, fizjoterapeutów, diagnostów laboratoryjnych i opiekunów medycznych: strona Śląskiej Izby Lekarskiej w Katowicach

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum