Śląsk: ratownicy WPR po raz kolejny zatrzymali nietrzeźwego kierowcę

Autor: RZ/Rynek Zdrowia • • 08 lutego 2017 08:55

Ratownicy Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach zatrzymali we wtorek (7 lutego) w nocy pijanego kierowcę i przekazali go w ręce policji. To kolejna w ostatnich dniach interwencja pracowników pogotowia, której można by się raczej spodziewać po policji.

Śląsk: ratownicy WPR po raz kolejny zatrzymali nietrzeźwego kierowcę
Ratownicy WPR zatrzymali kierowcę, który jechał pod prąd. Badanie alkomatem wykazało u kierowcy blisko 2 promile alkoholu. Fot. Archiwum

Około godz. 3.30 ratownicy pszczyńskiej stacji WPR zostali wezwani do pacjenta w Jankowicach. Jadąc tam zauważyli, że kierowca opla, który właśnie wyjechał z parkingu przed klubem nocnym, dłuższy czas jedzie pod prąd. Ratownicy, podejrzewając, że kierowca może być nietrzeźwy, zajechali mu drogę.

Gdy ich podejrzenia się potwierdziły, wezwali policję i uniemożliwili kierowcy dalszą jazdę. Badanie alkomatem wykazało u kierowcy blisko 2 promile alkoholu.

Dwa tygodnie temu podobne zdarzenie z udziałem ratowników WPR miało miejsce w Jastrzębiu. Ratownicy zatrzymali wówczas nietrzeźwego kierowcę VW polo, zabrali mu kluczyki oraz wezwali policję.

-  Jesteśmy dumni z kolegów z Pszczyny i Jastrzębia. W obu przypadkach wykazali się refleksem i odwagą. Będę chciał wspólnie z przedstawicielami śląskiej policji spotkać się z nimi i podziękować za ich postawę. Pijani kierowcy to olbrzymie zagrożenie na naszych drogach. Skutki prowadzenia po alkoholu mogą być tragiczne, jako ratownicy widzimy to niestety podczas wezwań do wypadków komunikacyjnych - komentuje Artur Borowicz, dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum