Śląsk: ponad 100 pokojów dla personelu medycznego w hotelu "Katowice"

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 12 kwietnia 2020 13:16

Ponad 100 pokojów przygotował dla personelu medycznego, opiekującego się pacjentami hospitalizowanymi z powodu COVID-19, hotel "Katowice" z Polskiego Holdingu Hotelowego.

Fot. Shutterstock

To już kolejna placówka w kraju z tej grupy, włączona w akcję #HoteleDlaMedyków. Hotel Katowice jest położony w ścisłym centrum stolicy woj. śląskiego, przy głównej Alei Korfantego, między katowickim rynkiem a Spodkiem.

"Od 11 kwietnia br. Hotel Katowice włącza się do akcji #HoteleDlaMedyków. Jesteśmy z medykami w tych trudnych dla nas wszystkich dniach. Przygotowaliśmy ponad 100 pokoi przeznaczonych dla personelu medycznego, który opiekuje się pacjentami hospitalizowanymi z powodu COVID-19" - napisano na facebookowym profilu hotelu.

Przygotowanie kilku swoich kolejnych hoteli, w tym Hotelu Katowice, pod kątem izolatoriów i bazy noclegowej dla medyków walczących z koronawirusem Polski Holding Hotelowy anonsował w komunikacie w piątek. Oprócz katowickiego obiektu, na potrzeby kadry medycznej udostępniono hotel "Kopernik" w Toruniu.

PHH przeznaczył też na izolatoria swoje inne obiekty: hotel "Huzar" w Lublinie, "Iskra" w Radomiu oraz "Wieniawa" we Wrocławiu. W izolatoriach mogą przebywać osoby oczekujące na wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 lub chorzy na COVID-19 z łagodnym przebiegiem choroby.

PHH zaznaczyła, że zarówno powstanie izolatoriów, jak i hoteli dla kadry medycznej, możliwe jest dzięki współpracy z Ministerstwem Zdrowia, Narodowym Funduszem Zdrowia, Ministerstwem Aktywów Państwowych oraz poszczególnymi wojewodami.

Zgodnie z komunikatem PHH, w hotelach przeznaczonych dla kadry medycznej jej przedstawiciele mają możliwość wygodnego odpoczynku po ciężkiej i wielogodzinnej pracy; minimalizowane zostaje też ryzyko zakażeń dla członków ich rodzin.

Według komunikatu na te potrzeby ma zostać przeznaczonych 180 pokojów w hotelu "Katowice" i 69 pokojów w toruńskim hotelu "Kopernik". Pokoje mają być do dyspozycji szpitali jednoimiennych, tak długo, jak będzie to konieczne. Funkcjonowanie hoteli dla medyków, wraz z kosztami noclegu i śniadań, ma być w całości sfinansowane przez Polski Holding Hotelowy.

Na potrzeby izolatorów przekształcone zostają - hotel "Huzar" w Lublinie (128 pokojów), hotel "Iskra" w Radomiu (50 pokojów) oraz hotel "Wieniawa" we Wrocławiu (161 pokojów). W budynkach izolatoriów wyznaczono nieprzecinające się strefy poruszania i przebywania osób chorych oraz zdrowych.

Polski Holding Hotelowy to spółka w 100 proc. z kapitałem państwowym, zarządzająca obiektami hotelowymi należącymi do Skarbu Państwa. W PHH znajduje się łącznie 27 obiektów, co czyni go drugą największą spółką hotelową w kraju i pierwszą z wyłącznie polskim kapitałem.

Już wcześniej na potrzeby kadry medycznej z jednoimiennych szpitali zakaźnych udostępnione zostały należące do PHH obiekty: warszawski hotel "Courtyard by Marriott Warsaw Airport", krakowski hotel "Royal", poznański hotel "Moxy Poznań Airport", szczeciński hotel "Rycerski" czy hotel przy lotnisku w podrzeszowskiej Jasionce.

PAP - Mateusz Babak

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum