Śląscy lekarze odznaczeni za osiągnięcia pozamedyczne

Autor: JJ/PM/Rynek Zdrowia • • 02 kwietnia 2011 19:28

Za wybitne osiągnięcia pozamedyczne odznaczono pięcioro lekarzy w trakcie XXX Okręgowego Zjazdu Lekarzy, który odbył się 2 kwietnia w Katowicach.

Śląscy lekarze odznaczeni za osiągnięcia pozamedyczne

Odznaczenia otrzymali:

- dr n. med. Eugeniusz Depta, specjalista medycyny przemysłowej i organizacji ochrony zdrowia, członek Unii Polskich Pisarzy Lekarzy i autor czterech tomików poetyckich oraz licznych publikacji w pracach zbiorowych. W 2000 roku otrzymał wyróżnienie w II Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. St. Leca w Nowym Targu. 

- dr Elżbieta Janowska-Drong za wybitne osiągnęcia śpiewacze i talent operowy (sopran liryko-dramatyczny), który z powodzeniem prezentowała m.in. w Operze Śląskiej, gdzie śpiewała u boku zawodowych śpiewaków operowych. 

- dr Stanisław Mysiak, stomatolog, artysta malarz, rzeźbiarz i fotografik. Laureat I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym Lekarzy "Okiem Eskulapa” (2009). Twórca nowej techniki graficznej, którą nazwał turingrafią. Jego prace wielokrotnie reprodukowano na okładkach czasopism naukowych. 

- dr n. med. Agnieszka Widziszowska, otorynolaryngolog i kilkukrotna złota medalistka mistrzostw świata i Europy w tenisie ziemnym. Wieloletnia mistrzyni Polski w tej dyscyplinie sportowej. W sezonie 2009/2010 znalazła się na trzecim miejscu w rankingu Polskiego Stowarzyszenia Tenisowego Lekarzy

- dr Jan Wilczek, chirurg i urolog, wielokrotny finalista lekarskich zawodów i mistrzostw lekarzy w pływaniu. Zdobył kilkanaście medali złotych, srebrnych i brązowych. W ubiegłym roku uzyskał dwa tytuły mistrza świata i dwa tytuły wicemistrza świata lekarzy na międzynarodowych zawodach w Chorwacji.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum