Skarżysko-Kamienna: rodziny pracowników szpitala z koronawirusem szykanowane

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 31 marca 2020 07:44

Starosta skarżyski Artur Berus odniósł się do medialnych doniesień o szykanowaniu pracowników miejscowego Szpitala Powiatowego i ich rodzin. W placówce potwierdzono do tej pory 17 przypadków zarażenia koronawirusem. - Strach nie zwalnia nas od bycia człowiekiem - zaapelował starosta do mieszkańców powiatu.

Do szykanowania pracowników szpitala i ich rodzin miało dojść podczas zakupów w sklepach i na ulicach Skarżyska. Fot. Flickr/a2gemma(CC BY 2.0)

W Szpitalu Powiatowym w Skarżysku-Kamiennej wśród pacjentów i pracowników placówki potwierdzono do tej pory 17 przypadków zarażenia COVID-19.

"Doskonale zdaję sobie sprawę, że sytuacja, w której wszyscy się znaleźliśmy jest bardzo trudna dla mieszkańców naszego powiatu, szczególnie z uwagi na fakt, że w dniu 25 marca 2020 r. dowiedzieliśmy się o przypadku zakażenia wirusem u pracownika Szpitala Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej" - napisał na portalu społecznościowym starosta skarżyski, który wyraził świadomość, że "każde nieznane zjawisko epidemiczne wywołuje strach, panikę, a co za tym idzie - nieracjonalne zachowania społeczne".

"Jednak strach nie zwalnia nas - społeczności lokalnej - od bycia człowiekiem, który szanuje godność drugiego człowieka, bez względu na sytuację w jakiej się znalazł, niezależnie od swojej woli" - podkreślił Berus, który odniósł się do medialnych doniesień o szykanowaniu pracowników szpitala i ich rodzin. Miało dojść do nich podczas zakupów w sklepach i na ulicach Skarżyska.

"Bezwzględnie potępiam takie zachowania" - nie ukrywał starosta, który zaapelował do mieszkańców powiatu o "poszanowanie godności pracowników Szpitala Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej, jak i każdego człowieka".

"Nie pozwólmy, aby strach i panika wyzwalały w nas najgorsze odruchy, brak człowieczeństwa oraz dyskryminację drugiego człowieka. Dziś nie wiemy, jak długo trwać będzie walka z koronawirusem. Nie wiemy także, kto z nas ostatecznie zostanie nim dotknięty. Pamiętajmy więc, że jest to czas, abyśmy się nawzajem szanowali i wspierali" - podkreślił Berus.

Dodał, że "jeśli nie będziemy czuć wsparcia społecznego możemy z tego trudnego czasu wyjść mocniej okaleczeni emocjonalnie niż zdrowotnie".

"Apelując o człowieczeństwo, kieruję do pracowników powiatowej służby zdrowia podziękowania za odpowiedzialne pełnienie służby w szpitalu w tym trudnym czasie. Wspieram was całym sercem" - zaznaczył starosta skarżyski. 

PAP - Janusz Majewski

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum