Skarżysko-Kamienna: będzie rondo imienia WOŚP

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 07 maja 2018 09:27

W piątek (11 maja) w Skarżysku-Kamiennej (Świętokrzyskie), podczas akcji społecznej "Pracownia Miast", Jerzy Owsiak uroczyście otworzy rondo imienia WOŚP.

Fot. archiwum

Jerzy Owsiak w dniu otwarcia ronda spotka się także z wolontariuszami. 

Prezydent Skarżyska Konrad Krönig podkreśla, że kiedy pojawiła się propozycja nadania rondu imienia WOŚP, poparł ją bez wahania. Uchwałę w tej sprawie także jednomyślnie poparli radni. Tłumaczy, że to forma podziękowania i uhonorowania wszystkich, którzy od ponad 25 lat włączają się w WOŚP i wykonują pracę społeczną. Dodaje, że na takiej formie wdzięczności zależało także samemu Owsiakowi.

W Skarżysku-Kamiennej Orkiestra po raz pierwszy zagrała w 2000 r. Pracownicy z najdłuższym stażem pamiętają, że na początku pieniądze do puszek zbierało kilkadziesiąt osób. Teraz jest ich trzykrotnie więcej. W roku 2017 na konto WOŚP wpłynęło ponad 62 tys. zł.

"O tym, jak dużo nasz system ochrony zdrowia zawdzięcza WOŚP, można się przekonać, odwiedzając niemal każdy szpital" - czytamy w Gazecie Wyborczej. Dr Krzysztof Grzegorek, wicedyrektor ds. medycznych ZOZ w Skarżysku-Kamiennej, mówi wprost: - Od Orkiestry dostaliśmy mnóstwo sprzętu. 

WOŚP podarowała tej placówce m.in. inkubatory dla noworodków, łóżka młodzieżowe, pulsoksymetry. Wsparła też seniorów z zakładu opiekuńczo-leczniczego, gdzie trafiły łóżka, wózki inwalidzkie, materace przeciwodleżynowe, aparaty EKG i do mierzenia ciśnienia.

Więcej: www.wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum