Singapur najzdrowszy na świecie

Autor: Forsla.pl/Rynek Zdrowia • • 22 sierpnia 2012 10:36

Najzdrowszym krajem na świecie jest Singapur - wynika z rankingu przygotowanego przez Bloomberga.

Wskaźnik poziomu zdrowia w Singapurze według Bloomberga wynosi 89,45 proc. Kraj ten jest jednocześnie na górze listy najbogatszych państw na świecie - informuje portal forsal.pl.

Kolejne państwo, które zamieszkują zdrowi obywatele to - według Bloomberga - Włochy. Przodują także pod względem warości majątku gospodarstw domowych, który kształtuje się na poziomie około 400 tys. euro na rodzinę. Jak wynika z analizy Bloomberga, we Włoszech jest ponad 16 tys. osób, które ukończyły sto lat. Tym samym kraj ten ma jeden z najwyższych wskaźników długości życia na świecie.

Polska w rankingu Bloomberga notowana jest daleko za Europą Zachodnią. We Włoszech, Szwajcarii, Hiszpanii, Holandii, czy Grecji współczynnik zdrowia nie spada poniżej 80 proc. Polacy mają też gorsze zdrowie od większości obywateli krajów Europy Wschodniej. Jesteśmy za Bośnią i Hercegowiną, czy nawet Albanią. Współczynnik zdrowia w naszym kraju wynosi 60,71 proc.

Ranking Bloomberga powstał na podstawie całej listy statystyk w tym np. długości życia obywateli, czy umieralności z powodu chorób cywilizacyjnych. Z analizy wynika, że w krajach, w których PKB przypadające na jednego mieszkańca jest najwyższe, ludzie cieszą się najlepszym zdrowiem.

Więcej: www.forsal.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum