Sierakowice: ta gmina ma najwyższy przyrost naturalny w Polsce

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 28 lipca 2019 16:13

Wszystkim gminom życzę tak wysokiego przyrostu naturalnego, jak w gminie Sierakowice, z najwyższym przyrostem naturalnym w Polsce - powiedział w niedzielę (28 lipca) premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami w Stężycy w powiecie kartuskim.

Sierakowice: ta gmina ma najwyższy przyrost naturalny w Polsce
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Premier Morawiecki brał udział w pikniku rodzinnym pod hasłem "Dobry czas dla Polski", który zorganizowano w Nadraduńskim Centrum Turystyczno-Rekreacyjnym w Stężycy w powiecie kartuskim (Pomorskie).

Premier przyznał, że od towarzyszącego mu posła Marcina Horały dowiedział się, że "niedaleko, w Sierakowicach jest ta gmina polska, gdzie jest najwyższy przyrost naturalny". - Tego życzymy wszystkim gminom w Polsce. Chyba w Stężycy nie może być za bardzo inaczej, też chyba jest dobrze, jeśli chodzi o przyrost naturalny. Ale też słyszałem, że tam, w tamtej gminie jest bardzo wspaniała przedsiębiorczość, że jest bardzo wielu przedsiębiorców. Tutaj zresztą też - powiedział.

Politycy PiS zainaugurowali objazd po kraju w połowie lipca, podczas pikniku w gminie Gózd na Mazowszu, w którym uczestniczył prezes partii Jarosław Kaczyński.

Jak wynika z wypowiedzi polityków PiS, w przyszłym tygodniu powinny zostać zaprezentowane kompletne listy kandydatów na jesienne wybory parlamentarne.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum