Sieć stacji paliw: ratownicy napiją się gratisowej kawy i ominą kolejki co najmniej do...

Autor: JW/Rynek Zdrowia • • 16 kwietnia 2020 18:20

Akcja obsługi poza kolejnością i rozdawania gorących napojów na stacjach Orlen dla pracowników pogotowia ratunkowego i służb mundurowych zostaje przedłużona do końca kwietnia - zapowiedział w czwartek (16 kwietnia) na Twitterze prezes zarządu PKN Orlen Daniel Obajtek.

Sieć stacji paliw: ratownicy napiją się gratisowej kawy i ominą kolejki co najmniej do...
Stacje Orlen utrzymują darmową kawę i obsługę bez kolejki dla ratowników medycznych do końca kwietnia. Fot. Orlen/Twitter

"Wydaliśmy już ponad 350 tysięcy darmowych kaw i herbat służbom medycznym i mundurowym. Widzimy, że ten gest wdzięczności cieszy się dużą popularnością i dlatego też przedłużamy akcję wsparcia służb przynajmniej do końca kwietnia. Dziękujemy!" - napisał Obajtek.

Od 24 marca na stacjach koncernu obowiązuje specjalna obsługa dla pracowników pogotowia ratunkowego, policji, straży pożarnej, straży miejskiej, wojska, straży granicznej oraz Inspekcji Transportu Drogowego. Służby te obsługiwane są poza kolejnością i otrzymują bezpłatnie wybrany gorący napój.

Koncern angażuje się w pomoc w walce z epidemią koronawirusa także w formie wsparcia finansowego - przekazał już na ten cel 100 mln złotych. Pieniądze przeznaczono m.in. na zakup sprzętu ochronnego m.in. masek, kombinezonów medycznych, gogli, respiratorów.

W środę (15 kwietnia) PKN Orlen poinformował, że przekazał Instytutowi ''Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka'' darowiznę w wys. 150 tys. zł. Kwota w całości pokryje zapotrzebowanie na paliwo dla karetek przez trzy miesiące (oddział pediatryczny Instytutu został przekształcony w oddział zakaźny dla dzieci z podejrzeniem COVID-19).

- Warto podkreślić, że inne placówki ochrony zdrowia wciąż mogą ubiegać się o dotacje celowe ze środków Fundacji Orlen - przypomina Daniel Obajtek.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum