Seniorzy w Hiszpanii będą szczepieni na stadionach; najwięcej zgonów na Covid-19 od kwietnia

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 03 lutego 2021 07:51

Hiszpańscy seniorzy będą szczepieni przeciw koronawirusowi na stadionach - wynika z informacji służb medycznych tego kraju. We wtorek w Hiszpanii odnotowano najwyższą od kwietnia dobową liczbę zgonów z powodu Covid-19 - 724.

Seniorzy w Hiszpanii będą szczepieni na stadionach; najwięcej zgonów na Covid-19 od kwietnia
Służby medyczne tylko w przypadku niedołężnych seniorów przewidują możliwość wysyłania ekip medycznych do ich domów w celu przeprowadzenia szczepień. Fot. Katarzyna Gubała/PTWP

Według powołującego się na hiszpańskie służby medyczne dziennika "Diario Sur" pierwsze masowe szczepienia seniorów powyżej 80. roku życia na terenie obiektów sportowych planowane są w Andaluzji, na południu kraju.

We wtorek rząd tego regionu sprecyzował, że jego służby medyczne tylko w przypadku niedołężnych seniorów przewidują możliwość wysyłania ekip medycznych do ich domów w celu przeprowadzenia szczepień.

Z szacunków władz 17 wspólnot autonomicznych Hiszpanii wynika, że do wtorkowego wieczora przeciw Covid-19 zaszczepionych zostało łącznie w kraju prawie 419 tys. osób. Podano im szczepionkę firm Pfizer/BioNTech lub Moderny.

We wtorkowym komunikacie ministerstwo zdrowia Hiszpanii wskazało, że od poniedziałku zanotowano największą od kwietnia dobową liczbę zmarłych z powodu Covid-19 - 724. W sumie zanotowano już 59,8 tys. ofiar śmiertelnych koronawirusa.

Wciąż wysoka jest również liczba nowych infekcji. Od poniedziałku liczba przypadków zakażenia SARS-CoV-2 wzrosła o 29 tys. do poziomu 2,85 mln.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze