Senator Krystyna Bochenek o konferencjach Rynku Zdrowia

Autor: BE/Rynek Zdrowia • • 16 kwietnia 2009 09:28

W czwartek (16 kwietnia) odbyła się szósta i ostatnia w drugiej edycji, regionalna konferencja Rynku Zdrowia. W Katowicach nasi goście prowadzili dyskusję o stanie systemu ochrony zdrowia w województwie śląskim.

Konferencję otworzyła senator Krystyna Bochenek, znana nie tylko w Śląskiem dziennikarka radiowa popularyzująca tematykę zdrowotną. Senator zwróciła uwagę na fakt, o którym często zapomina się: zdrowie jest wartością dla jednostki i bogactwem dla społeczeństwa.

– Tylko zdrowe społeczeństwo może tworzyć dobra materialne, kulturalne...

Senator Bochenek zaproponowała, by w kolejnych edycjach regionalnych konferencji Rynku Zdrowia rozszerzyć ich program o wątek poświęcony kształtowaniu świadomości zdrowotnej społeczeństwa, gdyż – jej zdaniem – Polacy mało robią dla profilaktyki własnego zdrowia.

W konferencji „System opieki zdrowotnej. Ogólnopolskie problemy - regionalna perspektywa” uczestniczyli parlamentarzyści, władze samorządowe województwa i gmin województwa śląskiego, dyrektorzy placówek tworzących system ochrony zdrowia, związkowcy, lekarze. W sześciu tegoroczych konferencjach (Poznań, Gdańsk, Warszawa, Kraków, Lublin i Katowice) uczestniczyło ok. 2 tys. osób. Ich przebieg i najciekawsze głosy w dyskusji relacjonowaliśmy obszernie na łamach miesięcznika Rynek Zdrowia.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum