×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Selfie nakręca biznes medycynie estetycznej

Autor: TVN24/Rynek Zdrowia05 marca 2018 10:40

Moda na selfie przyczynia się do wzrostu zainteresowania operacjami plastycznymi. Selfie ma bowiem jedną wadę - zniekształca obraz twarzy. Przypominają o tym naukowcy w najnowszym numerze tygodnika amerykańskiego stowarzyszenia lekarzy.

Selfie nakręca biznes medycynie estetycznej
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Fakt, że selfie nie oddaje naturalnego obrazu twarzy osoby fotografowanej potwierdzają również fotografowie. Jak wyjaśniają, problem jest generalnie z owalem twarzy, bo twarz, w zależności od odległości z jakiej robi się zdjęcie zostaje zniekształcona.

Selfie zrobione z bliska powiększa nos na jego koniuszku o siedem procent. U nasady aż o jedną trzecią.

W Stanach Zjednoczonych selfie często jest jednym z ważniejszych powodów decyzji o rekonstrukcji twarzy. Zjawisko to zauważyło 42 procent amerykańskich chirurgów plastycznych. W Polsce problem też istnieje, choć w mniejszym zakresie.

Eksperci podkreślają, że moda na selfie zawładnęła całym światem. Dlatego radzą: skoro tego typu zdjęcia mają być nadal wykładnią tego, jak wyglądamy, to należy robić je sobie przynajmniej z większego dystansu.

Psycholog dr Jan Zając dodaje, że w ogóle nie istnieje coś takiego jak idealny, obiektywny obraz. Za każdym razem nakładamy jakiś filtr, okulary, i zawsze patrzymy na siebie z jakiejś perspektywy.

Więcej: fakty.tvn24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze