Sekretarz KEP: na płaszczyźnie moralnej nie ma kompromisu ws. in vitro

Autor: PA/Rynek Zdrowia • • 12 marca 2015 17:23

Dopuszczenie in vitro jest dla Kościoła katolickiego nie do zaakceptowania z punktu widzenia moralnego i etycznego - stwierdził sekretarz KEP bp Artur Miziński po zakończeniu zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski.

Sekretarz KEP: na płaszczyźnie moralnej nie ma kompromisu ws. in vitro
Fot. Archiwum

Projekt ustawy o leczeniu niepłodności, regulujący także kwestie dotyczące procedury in vitro, przyjął we wtorek rząd.

- Nie ma kompromisu na płaszczyźnie moralnej, etycznej. Tego rodzaju metoda nie jest absolutnie do zaakceptowania z punktu widzenia nauki Kościoła katolickiego - podkreślił bp Miziński na czwartkowej konferencji prasowej.

Jak zauważył, wkrótce projekt ustawy ws. in vitro trafi do parlamentu; posłowie oraz senatorowie będący katolikami powinni wówczas pamiętać, że są zobowiązani do tego, by kształt tej ustawy był jak najbardziej zbliżony do nauczania Kościoła. Zaznaczył, że powinni oni tak pracować nad projektem, by chronić życie poczęte i dbać o stabilność rodziny.

- Odwołujemy się do nauczania Kościoła, by życie od początku było chronione także w okresie embrionalnym, by ustawa o in vitro uwzględniała dobro dziecka poczętego i dobro jego rodziców - mówił sekretarz KEP. Podkreślił jednocześnie, że Kościół współczuje osobom, które nie mogą mieć dzieci.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum