Sejm: zabiegi terapeutyczne dla protestujących w pokoju dziennikarskim

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 24 kwietnia 2018 19:31

Od godz. 16 trwają zabiegi terapeutyczne dla protestujących w Sejmie osób niepełnosprawnych. Odbywają się w pokoju dziennikarskim. Kolejni terapeuci pojawią się w środę o 12.

Fot. archiwum

"Porozumienie z protestującymi. Dzisiaj o godz. 16.00 wejdzie do Sejmu pierwszy terapeuta, jutro o 12.00 dwóch kolejnych. Zabiegi będą odbywały się w pokoju dziennikarskim (nr 116 w głównym gmachu Sejmu). Przedstawicieli mediów prosimy o współpracę i zabranie rzeczy oraz sprzętu" - napisało po południu na Twitterze Centrum Informacyjne Sejmu.

Wcześniej dyrektor CIS Andrzej Grzegrzółka poinformował, że do dyspozycji protestujących osób niepełnosprawnych na czas wizyty masażystów w Sejmie zostanie udostępniony pokój dziennikarski na pierwszym piętrze, nieopodal miejsca protestu.

Zgodnie z zapowiedzią, terapeuta przyszedł do protestujących po godz. 16, a następnie udali się do pokoju dziennikarskiego. Zamkniętych drzwi do pokoju pilnuje strażnik ze Straży Marszałkowskiej.

Rodzice i opiekunowie osób niepełnosprawnych, którzy protestują w Sejmie wraz z podopiecznymi, domagają się m.in. wprowadzenia 500-złotowego comiesięcznego dodatku rehabilitacyjnego - bez kryterium dochodowego - dla osób niepełnosprawnych niezdolnych do samodzielnej egzystencji po ukończeniu 18. roku życia. Dodatek nie miałby być wliczany do dochodu osoby niepełnosprawnej.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum