PAP/Rynek Zdrowia | 15-03-2017 08:53

Sejm: powstał Parlamentarny Zespół na rzecz Prawa do Życia

W Sejmie zawiązał się Parlamentarny Zespół na rzecz Prawa do Życia. Liczy na razie 10 posłów - informuje Nasz Dziennik.

Zespół liczy na razie 10 posłów Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Jak podkreślono w artykule, to najmłodszy zespół parlamentarny. Formalnie zarejestrowany został  zaledwie kilka dni temu.

Jego przewodniczącą została posłanka Anna Siarkowska z koła Republikanie, a funkcje wiceprzewodniczących sprawują Teresa Glenc i Piotr Uściński (oboje z PiS). W skład zespołu wchodzą również: Magdalena Błeńska (Republikanie), Anna Sobecka (PiS), Paweł Lisiecki (PiS), Robert Mordak (Kukiz'15), Łukasz Rzepecki (PiS), Ireneusz Zyska (koło WiS) i poseł niezrzeszony Robert Winnicki.

Parlamentarny Zespół na rzecz Prawa do Życia ma charakter otwarty, mogą się do niego zgłaszać także inni posłowie i senatorowie, którym bliskie są idee ochrony życia człowieka od momentu poczęcia do naturalnej śmierci. Ponadto członkowie zespołu będą proponować udział w jego pracach parlamentarzystom, którzy w poprzedniej kadencji działali np. w Parlamentarnym Zespole na rzecz Ochrony Życia i Rodziny. Liczył on ponad 91 osób i zdecydowana większość z nich teraz również zasiada w Sejmie lub Senacie.

- Nie jest jednak ważna liczba członków zespołu, ale ich jakość. Dlatego nie będziemy dążyć do jak  najliczniejszego grona. Już w obecnym składzie możemy wiele dokonać - podkreśla w rozmowie z Naszym Dziennikiem poseł Anna Siarkowska.