Sejm: obiekt przyjazny niepełnosprawnym

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 13 września 2011 17:57

Certyfikat "Obiektu bez barier" przyznany Sejmowi jako przyjaznemu osobom niepełnosprawnym przekazał we wtorek (13 września) marszałkowi Sejmu Grzegorzowi Schetynie prezes stowarzyszenia Przyjaciół Integracji Piotr Pawłowski.

Sejm: obiekt przyjazny niepełnosprawnym
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
W briefingu w Sejmie po wręczeniu certyfikatu wzięli udział także pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych Jarosław Duda i przewodniczący sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny Sławomir Piechota (PO).

Kompleks budynków sejmowych został wyróżniony m.in. za podjazd do mównicy w sali posiedzeń, specjalne windy, dostosowane dla niepełnosprawnych toalety, platformy schodowe w budynkach sejmowych i na dziedzińcu, pochylnie na terenie przed gmachem oraz wyprofilowane chodniki i obniżone krawężniki. Część udogodnień została wprowadzona podczas remontu budynku Sejmu w 2008 r.

Schetyna powiedział, że certyfikat "Obiektu bez barier" zawiśnie w jego gabinecie, by stanowić wzór dla kolejnych pokoleń posłów i dla Senatu, "bo tam, jak słyszę, jest jeszcze troszkę do zrobienia". Podziękował też b. marszałkowi Sejmu Bronisławowi Komorowskiemu oraz szefowi Kancelarii Marszałka Sejmu Lechowi Czapli za działania na rzecz przystosowania Sejmu do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Pawłowski ocenił, że polski parlament "jest jednym z najlepiej dostosowanych parlamentów w Europie". Zaznaczył, że dzięki temu jest dostępny nie tylko dla niepełnosprawnych posłów, ale także osób z niepełnosprawnością, które chcą Sejm zwiedzić.

Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji działa na rzecz osób z niepełnosprawnością, ich rodzin i opiekunów - dąży do poprawy sytuacji osób z niepełnosprawnością, działa na rzecz budowania świadomości obywatelskiej, wyrównywania szans osób z niepełnosprawnością.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum