Sejm: inauguracja wystawy „Rzadko spotykani?”

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 11 czerwca 2019 16:52

Z inicjatywy poseł Barbary Dziuk we wtorek 11 czerwca w Sejmie odbył się wernisaż wystawy "Rzadko spotykani?" poświęconej problematyce chorób rzadkich. Patronat nad wydarzeniem objął marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

Sejm: inauguracja wystawy „Rzadko spotykani?”
Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

"Ufam, że prezentowana w gmachu Sejmu wystawa będzie dobrą okazją do przybliżenia wieloaspektowej problematyki chorób rzadkich" - napisał w liście do uczestników wystawy Marek Kuchciński.

Marszałek Sejmu dodał, że tworzenie atmosfery wrażliwości na potrzeby osób dotkniętych chorobami rzadkimi pozostaje zadaniem ogromnej wagi. "Zawsze z dużym uznaniem obserwuję inicjatywy, które zmierzają do poprawy jakości życia chorych, a zarazem propagują rzetelną informację. To wyjątkowo odpowiedzialna misja, ponieważ wiedza dotycząca chorób rzadkich wciąż pozostaje niewystarczająca" - podkreślił w korespondencji marszałek Kuchciński.

- To wielkie przeżycie otwierać tę wystawę. Sfinalizowanie prac nad nią nie było proste. Było to duże wyzwanie i trwało prawie dwa lata - powiedziała poseł Barbara Dziuk do zebranych gości. Dodała również, że cieszy się, że są osoby wielkiego serca, które chcą wspierać chorych. - Człowiek jest najwyższą wartością i o tę wartość powinniśmy zadbać, zgodnie ze standardami przyjętymi w Unii Europejskiej.

Dzisiejszej uroczystości towarzyszyło spotkanie Parlamentarnego Zespołu dla Przywrócenia Zasad Moralnych Medycynie z udziałem ekspertów oraz przedstawicieli pacjentów, poświęcone istotnym i aktualnym kwestiom, mającym szczególne znaczenie z punktu widzenia dobra osób cierpiących na choroby rzadkie.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum