Scenarzysta filmu "Bogowie" o prof. Relidze: zawsze mnie fascynował

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 25 lipca 2014 19:03

Nie wierzono, że można zrobić ciekawy film o Relidze. A on jest szalenie interesujący. To odkrycie tego bohatera - mówi Krzysztof Rak, scenarzysta "Bogów".

W rozmowie z dziennikarzem Gazety Wyborczej, Krzysztof Rak, scenarzystą i współproducent obrazu opowiada o kulisach filmu "Bogowie" - o światowej sławy kardiochirurgu prof. Zbigniewie Relidze.

W rolę profesora wcielił się Tomasz Kot, a jego najbliższych współpracowników zagrali Piotr Głowacki i Szymon Piotr Warszawski. Scenarzysta pokazuje okres w życiu Religi, w którym ten ''zaczyna myśleć o przeszczepach, zaczyna być mu za ciasno w klinice w Warszawie i podejmuje decyzję o przeniesieniu do Zabrza, tworzy nowy zespół i dokonuje pierwszego przeszczepu''.

Krzysztof Rak zaznacza, że jest w tym wiele ciekawych warstw znaczeniowych: pytania bioetyczne, które do tej pory sobie zadajemy, konflikt ucznia i mistrza, zderzenie racji młodych i starych, obecny w pracy kardiochirurga ciągły kontakt ze śmiercią. Dodaje, że zawsze fascynowała go twarz profesora, zbudowana z pewności siebie, ambicji, twardości.

Więcej: www.gazeta.pl
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum