Save The Children: 7 osób zginęło w ataku z powietrza na szpital w Jemenie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 27 marca 2019 09:46

Siedem osób, w tym czworo dzieci, zginęło w ataku z powietrza na szpital w rejonie rolniczym na północnym zachodzie Jemenu - poinformowała w środę międzynarodowa organizacja pomocowa Save The Children. Osiem osób zostało rannych.

Save The Children: 7 osób zginęło w ataku z powietrza na szpital w Jemenie
Do ataku doszło we wtorek w godzinach porannych Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Według organizacji pocisk trafił w stację benzynową w pobliżu wejścia do wiejskiego szpitala w Kitaf, ok. 100 km od miasta Sada. Do ataku doszło we wtorek w godzinach porannych.

Save the Children, które informowało wcześniej w tym tygodniu, że w ub.r. co miesiąc 37 jemeńskich dzieci zostało zabitych lub rannych w wyniku bombardowań bądź ostrzału zagranicznych sił, zażądało pilnego zbadania ataku.

Jemen pogrążony jest w chaosie od 2011 roku, gdy społeczna rewolta położyła kres wieloletnim dyktatorskim rządom prezydenta Alego Abd Allaha Salaha. Konflikt nasilił się, gdy w marcu 2015 roku interwencję w Jemenie rozpoczęła międzynarodowa koalicja arabska pod wodzą Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratów Arabskich, która walczy z szyickimi rebeliantami Huti, wspieranymi przez Iran. Jemeński konflikt zbrojny jest przez wielu postrzegany jako wojna zastępcza, prowadzona przez szyicki Iran i sunnicką Arabię Saudyjską w rywalizacji o dominującą pozycję w regionie.

Według ONZ wojna w Jemenie pochłonęła od 2015 r. prawie 10 tys. ofiar i wywołała "największy kryzys humanitarny na świecie".

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum