Sanok: badają się, bawią i zbierają pieniądze dla szpitala

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 24 kwietnia 2010 14:30

Po raz czwarty mieszkańców Sanoka i ziemi sanockiej połączy idea pomocy Szpitalowi Specjalistycznemu w tym mieście - skorzystają z bezpłatnych badań i zbierają przy okazji pieniądze dla "swojej" lecznicy.

– Wszyscy mamy jeden cel – chcemy pomóc naszemu szpitalowi. Sytuacja finansowa służby zdrowia jest taka, że przydadzą się każde dodatkowe pieniądze. W poprzednich latach zbieraliśmy m.in. pieniądze na szpitalny oddział ratunkowy. Udało nam się kupić przenośny aparat RTG. W ubiegłym roku na oddział ortopedii, a w tym na remont traktu porodowego i wyposażenie oddziału noworodkowego – mówi Józef Baszak, prezes Sanockiej Fundacji Ochrony Zdrowia.

W weekend wszyscy chętni mogą skorzystać z porad lekarzy specjalistów i badań laboratoryjnych. Za darmo wykonywana jest morfologia krwi, badanie poziomu cholesterolu, trójglicerydów, TSH, kreatyniny, mocznika, badania w kierunku wirusowego zapalenia wątroby typu B (HbsAg) oraz wirusowego zapalenia wątroby typu C (anty-HCV).

W niedzielę (25 kwietnia) odbędą się z tej okazji koncerty na sanockim rynku, w czasie których zbierane będą pieniądze dla szpitala.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum