Samolot z polską pomocą medyczną wylądował w Libii

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 03 października 2011 17:38

Samolot z polską pomocą medyczną: płynami do stacji dializ oraz sprzętem do leczenia oparzeń - o wartości 150 tys. zł - wylądował w poniedziałek (3 października) po południu polskiego czasu w libijskiej Misracie.

Samolot z polską pomocą medyczną wylądował w Libii
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
- Dostarczymy sprzęt, na którym najbardziej zależało stronie libijskiej. Są to: płyny do stacji dializ w Misracie oraz sprzęt do leczenia oparzeń dla Centrum Leczenia Oparzeń - powiedział przez wylotem do Libii dyrektor Departamentu Współpracy Rozwojowej MSZ Piotr Iwaszkiewicz. Dodał, że całość pomocy waży około 4 ton.

Podkreślił, że w pierwszym rzędzie sprzęt medyczny trafi do Misraty, a o przeznaczeniu pozostałej pomocy zadecyduje strona libijska, w zależności od potrzeb.

Jesteśmy w stałym kontakcie z ambasadą polską w Trypolisie oraz lekarzami, m.in. Polakami, którzy pracują w Libii. Od nich mamy informacje o najpilniejszych potrzebach - mówił Iwaszkiewicz.

Do Misraty poleciał także personel medyczny: lekarz oraz pięć pielęgniarek. Pielęgniarki mają zostać na miejscu dwa tygodnie, później zmieni je inna grupa, natomiast lekarz będzie w Libii przez miesiąc.

- Pomocy tego typu zamierzamy udzielać do końca roku - powiedział Iwaszkiewicz. Poinformował, że wartość całej pomocy do końca roku ma wynieść 1 mln zł.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze