Sadownicy do dzieci w szpitalch: jedzcie owoce, wracajcie do zdrowia

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 06 listopada 2012 19:02

Dwa lata będzie trwać akcja Związku Sadowników RP, w ramach której darmowe owoce od sadowników trafią do dzieci leczonych w szpitalach. W ramach kampanii "Jedz witaminy, wracaj do zdrowia" polscy sadownicy chcą promować zdrowe odżywianie wśród najmłodszych i ich rodziców.

Sadownicy do dzieci w szpitalch: jedzcie owoce, wracajcie do zdrowia

Świeże owoce i warzywa oraz materiały promujące ich walory zdrowotne będą kierowane do szpitali od przyszłego roku. Związek Sadowników RP twierdzi, że "chce poprzez zachęcanie do zdrowego odżywania wpływać na profilaktykę i zapobieganie chorobom". 

Prezes związku Mirosław Maliszewski poinformował, że sadownicy liczą też na to, iż dzięki akcji wzrośnie w Polsce spożycie owoców i warzyw oraz zwiększy się popyt i sprzedaż tych produktów w kraju.

W ramach akcji przebywające w szpitalach dzieci będą dostawały też książeczki informujące o walorach zdrowotnych owoców i warzyw. Przygotowano plakaty, ulotki, foldery oraz specjalne podkładki pod talerze i wykrojniki do jabłek. Kampania ma być także prowadzona w lokalnych mediach.

Na realizację akcji Związek Sadowników RP otrzymał wsparcie finansowe z Agencji Rynku Rolnego, z Funduszu Promocji Owoców i Warzyw, w wysokości prawie 700 tys. zł.

Kampania realizowana będzie w latach 2013-2014 w całym kraju, choć - jak podkreślił Maliszewski - na największą skalę ma być prowadzona na Mazowszu, gdzie w akcję włączył się samorząd wojewódzki.


Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum