×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Są lekarze uznający homoseksualizm za chorobę. Także u nas?

Autor: Portal Chrześcijański/Rynek Zdrowia23 marca 2016 09:57

"Duża liczba" lekarzy, w niektórych państwach członkowskich UE nadal uznaje homoseksualizm za chorobę, a nawet patologię - uważają autorzy najnowszego raportu Europejskiej Agencji Praw Podstawowych (FRA).

Są lekarze uznający homoseksualizm za chorobę. Także u nas?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Zdaniem unijnej instytucji, to właśnie nieodpowiedni stosunek lekarzy do homoseksualizmu i transseksualizmu, a także brak odpowiedniego przeszkolenia nauczycieli, by byli wyczuleni na mowę nienawiści ze względu na orientację seksualną, są powodem zbyt wolnego upowszechnienia praw.

Raport FRA wymienia: Bułgarię, Węgry, Włochy, Litwę, Polskę, Słowację i Rumunię jako te kraje UE, w których takie "nieporozumienie" jest najbardziej rozpowszechnione.

Autorzy opracowania sugeruję, że "negatywne postrzeganie lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transseksualnych przez takie grupy zawodowe jak: lekarzy i politycy jest barierą, uniemożliwiającą starania na rzecz zakończenia dyskryminacji i wyeliminowania tzw. przestępstw z nienawiści".

Raport został opracowany na podstawie wywiadów przeprowadzonych w 2013 roku z ponad 1 tys. urzędników i specjalistów pracujących w zakresie rozwoju i wdrażania polityki, edukacji, opieki zdrowotnej i egzekwowania prawa w 19 państwach członkowskich UE.

Więcej: www.pch24.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze