Są lekarzami od 50 lat. Teraz odnowili dyplomy lekarskie. "Lekarzem jest się całe życie"

Autor: oprac. KM • Źródło: Rynek Zdrowia, Mat Prasowe29 września 2021 13:37

Lekarze, którzy odebrali dyplomy Akademii Medycznej 50 lat temu, odnowili je 25 września podczas uroczystości zorganizowanej przez współczesną odsłonę ich alma mater, Warszawski Uniwersytet Medyczny.

  • 25 września w budynku Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego odbyło się uroczyste odnowienie dyplomów lekarzy
  • Uroczystość objęła absolwentów Akademii Medycznej z lat 1970 i 1971
  • Lekarzem jest się całe życie - mówił prof. Zbigniew Gaciong, rektor WUM, a ponadto lekarz, profesor nauk medycznych specjalizujący się w chorobach wewnętrznych i nadciśnieniu tętniczym.

Odnowienie dyplomów na WUM. "Lekarzem jest się całe życie"

- Lekarzem jest się całe życie - podkreślił rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Zbigniew Gaciong podczas uroczystości odnowienia dyplomów lekarskich absolwentów Akademii Medycznej z lat 1970 i 1971. - Żaden wiek nie sprawia, że przestajemy nim być - dodał.

- Jesteśmy lekarzami 365 dni w roku, 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. (…) Tak wybraliśmy wiele lat temu i tak działamy nadal i wciąż, nieprzerwanie, póki sił nam starczy - mówił prof. Gaciong cytowany w komunikacie WUM.

Lekarze - absolwenci rocznika 1970 i 1971. Zaangażowani i zasłużeni

Lekarze w dniu swojego zawodowego jubileuszu nie kryli wzruszenia, jakie towarzyszyło im po latach od pamiętnego opuszczenia progów Akademii Medycznej. 

Jak podał WUM, "absolwenci rocznika 1970 i 1971 w uznaniu zasług dla polskiej medycyny, wieloletniego zaangażowania i poświęcenia na rzecz ratowania ludzkiego zdrowia i życia otrzymali dyplom potwierdzający ukończenie studiów przed 50 laty". 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze