SUM: studenci w czasach koronawirusa zaopiekują się dziećmi pracowników szpitali

Autor: WOK/Rynek Zdrowia • • 20 marca 2020 11:02

Studentki kierunku lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego stworzyły na Facebooku grupę mającą na celu pomóc pracownikom szpitali w opiece nad ich dziećmi w trudnym okresie walki z epidemią koronawirusa. Mają już 300 wolontariuszy. Brawo!

Taki wolontariat w czasach koronwirusa to świtetny pomysł; FOT. Facebook

- Jesteśmy studentkami kierunku lekarskiego SUM w Katowicach, stworzyłyśmy grupę mającą na celu pomóc pracownikom szpitali w opiece nad ich dziećmi w tym trudnym okresie. Do grupy dołączają studenci, którzy chcą zostać wolontariuszami, a także pracownicy ochrony zdrowia, którzy chcieliby skorzystać z ich pomocy - pisze do redakcji Rynku Zdrowia Karolina Majewska, współzałożycielka grupy.

Wolontariusze wpisują się do specjalnego arkusza, gdzie określają wiek dziecka i lokalizację w której są w stanie pomóc. - Na tą chwilę grupa liczy prawie 300 osób, zdeklarowanych mamy 50 wolontariuszy dostępnych w ponad 30 lokalizacjach, i ciągle ich przybywa. Ponadto podjęliśmy współpracę telefoniczną z 14 szpitalami - ich pracownicy otrzymali numery telefonów do koordynatorów, z którymi mogą skontaktować się w celu znalezienia wolontariusza - infomuje Karolina Majewska.

I dodaje: - Codziennie dzwonimy do kolejnych szpitali, docelowo chcemy mieć kontakt telefoniczny ze wszystkimi jednostkami postawionymi decyzją wojewody śląskiego w stan podwyższonej gotowości. Dlatego zachęcamy wszystkich studentów do włączania się w naszą akcję, a studentów z innych województw do zorganizowania podobnego projektu w swojej okolicy.

Link do grupy:
https://www.facebook.com/groups/762532340943918/

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum