×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Rzeszów: zebrano 118 tys. zł dla podopiecznych towarzystawa albertyńskiego

Autor: PAP/Rynek Zdrowia03 listopada 2013 10:56

Około 118 tys. zł zebrano podczas tegorocznej kwesty Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. Uzyskane pieniądze zostaną przeznaczone na potrzeby podopiecznych towarzystwa.

Rzeszów: zebrano 118 tys. zł dla podopiecznych towarzystawa albertyńskiego
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Tę największą w regionie zbiórkę przeprowadzono w dniu Wszystkich Świętych na 40 cmentarzach w Rzeszowie i okolicznych miejscowościach oraz w Zaduszki - na trzech rzeszowskich nekropoliach.

W zbiórce datków wzięło udział ok. 1,5 tys. wolontariuszy. Była to głównie młodzież szkolna, a także osoby starsze, posłowie, przedstawiciele władz miasta i regionu.

Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta odłączyło się w 2000 roku od podkarpackiego oddziału towarzystwa albertyńskiego i posiada osobowość prawną i niezależność finansową. Prowadzi dwa schroniska dla mężczyzn - w Rzeszowie i Jaśle, hostel dla mężczyzn oraz jedno schronisko dla kobiet w Racławówce, a także jadłodajnię i łaźnię.

Ponadto na Podkarpaciu działa jeszcze kilkanaście placówek podlegających zarządowi głównemu Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta we Wrocławiu. Są to noclegownie dla bezdomnych, w tym dwie dla kobiet, jedno schronisko dla bezdomnych mężczyzn niepełnosprawnych ruchowo, hospicjum i łaźnia.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze