PAP/Rynek Zdrowia | 03-11-2013 10:56

Rzeszów: zebrano 118 tys. zł dla podopiecznych towarzystawa albertyńskiego

Około 118 tys. zł zebrano podczas tegorocznej kwesty Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. Uzyskane pieniądze zostaną przeznaczone na potrzeby podopiecznych towarzystwa.

Tę największą w regionie zbiórkę przeprowadzono w dniu Wszystkich Świętych na 40 cmentarzach w Rzeszowie i okolicznych miejscowościach oraz w Zaduszki - na trzech rzeszowskich nekropoliach.

W zbiórce datków wzięło udział ok. 1,5 tys. wolontariuszy. Była to głównie młodzież szkolna, a także osoby starsze, posłowie, przedstawiciele władz miasta i regionu.

Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta odłączyło się w 2000 roku od podkarpackiego oddziału towarzystwa albertyńskiego i posiada osobowość prawną i niezależność finansową. Prowadzi dwa schroniska dla mężczyzn - w Rzeszowie i Jaśle, hostel dla mężczyzn oraz jedno schronisko dla kobiet w Racławówce, a także jadłodajnię i łaźnię.

Ponadto na Podkarpaciu działa jeszcze kilkanaście placówek podlegających zarządowi głównemu Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta we Wrocławiu. Są to noclegownie dla bezdomnych, w tym dwie dla kobiet, jedno schronisko dla bezdomnych mężczyzn niepełnosprawnych ruchowo, hospicjum i łaźnia.