Rzeszów: zarzuty wobec anestezjologa i dentystek

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 07 maja 2010 16:16

Anestezjologa i dwie dentystki podejrzewa się o narażenie zdrowia i życia 10-letniej niepełnosprawnej dziewczynki podczas zabiegu dentystycznego.

Po podaniu znieczulenia dziewczynka straciła przytomność, a po przewiezieniu do szpitala zmarła.

Do tragicznego zdarzenia doszło w lipcu 2008 roku w jednej z rzeszowskich niepublicznych przychodni. Zdaniem szefa Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów, Łukasz Harpula akcja reanimacyjna podjęta przez anestezjologa po utracie przytomności przez 10-letnią dziewczynkę została przeprowadzono zbyt późno. Ponadto samo znieczulenie ogólne przeprowadzono w niewłaściwych warunkach, gdyż anestezjologa nie wykonał odpowiednich badań, przy znieczuleniu nie było pielęgniarki anestezjologicznej, brakowało też właściwego sprzętu.

Z kolei dentystkom prokuratura zarzuciła przystąpienie do leczenia zębów dziewczynki mimo niewłaściwie wykonanego znieczulenia. Prokurator zaznaczył, że według biegłych nie można z całą pewnością stwierdzić, iż działania lekarzy bezpośrednio przyczyniły się do śmierci dziecka. Dlatego żaden z podejrzanych nie ma zarzutu nieumyślnego spowodowania śmierci pacjentki.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum