Rzeszów: niesforne maluchy będą miały próchnicę

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 21 września 2011 12:25

Rzeszowskie nauczycielki z Przedszkola nr 13 zrezygnowały ze szczotkowania zębów przez dzieci, bo nie są w stanie upilnować, by maluchy zawsze myły zęby swoimi szczoteczkami. Stomatolodzy apelują, żeby nie wycofywać się ze szczotkowania, gdyż odsetek 4- i 5-latków, które mają próchnicę jest niewyobrażalny.

Rzeszów: niesforne maluchy będą miały próchnicę
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Przedszkole dostało zalecenia w sprawie mycia zębów z Sanepidu: szczoteczki muszą być co miesiąc wymieniane na nowe, a dzieci nie mogą się nimi zamieniać; co tydzień należy myć kubeczki, a codziennie szczoteczki.

Dyrektor przedszkola przyznaje w Gazecie Wyborczej, że najtrudniejszy do zrealizowania był wymóg przypilnowania dzieci, by nie wymieniały się szczoteczkami.

W rzeszowskich przedszkolach panują różne zasady dotyczące szczotkowania. Niektóre zrezygnowały z tego dwa lata temu, właśnie ze względów higienicznych, których nie były w stanie spełnić. W innych, jak np. Akademia Małych Odkrywców, reklamująca się jako przedszkole promujące zdrowy tryb życia, uczy się dzieci regularnego mycia zębów.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze