Rzeszów: bezpłatne badania serca, naczyń i płuc

Autor: rzeszow.wyborcza.pl/Rynek Zdrowia • • 23 czerwca 2017 19:41

W sobotę (24 czerwca) podczas Dnia Otwartego Centrum Chorób Cywilizacyjnych Medicarpathia w Rzeszowie będzie można zasięgnąć porad lekarzy wielu specjalizacji, m.in. kardiologa, kardiochirurga, neurologa, pulmonologa, diabetologa, chirurga naczyniowego i innych.

Rzeszów: bezpłatne badania serca, naczyń i płuc
FOT. Shutterstock; zdjęcie ilustracyjne

Centrum Chorób Cywilizacyjnych Medcarpathia zostało otwarte w czwartek (22 czerwca). Znajduje się w Rzeszowie przy ulicy Witolda 1.

- Na Podkarpaciu nie funkcjonował żaden ośrodek medyczny zajmujący się kompleksowo zwalczaniem chorób cywilizacyjnych. Dzięki Centrum Leczenia Chorób Cywilizacyjnych to właśnie się zmieni - mówi kardiolog Adam Młodziankowski.

W sobotę pacjenci będą mogli zrobić proste i szybkie badania, dzięki którym sprawdzą swój stan zdrowia i formę fizyczną. - Zaoferujemy m.in. pomiary poziomu glukozy, hemoglobiny związanej z glukozą, "złego" cholesterolu, wskaźnika krzepliwości krwi, ocenę gęstości kości, stanu flory bakteryjnej jelit. Na miejscu jest szansa bezpłatnie zinterpretować te wyniki i dowiedzieć się, co robić dalej - mówi doktor Młodziankowski.

Więcej: rzeszow.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum