Rzeszów: V Podkarpacka Spartakiada Osób Niepełnosprawnych

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 12 czerwca 2013 17:01

Gry i zabawy sprawnościowe, konkursy wokalne i taneczne znajdą się w programie V Podkarpackiej Spartakiady Osób Niepełnosprawnych, która odbędzie się w czwartek ( 13 czerwca) w Kielnarowej k. Rzeszowa.

W imprezie weźmie udział ponad 600 osób niepełnosprawnych z opiekunami. Organizatorami spartakiady są: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie wraz z opiekunami koła naukowego "Rehabilitant" oraz Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu.

Uczestnikami tegorocznej spartakiady będą osoby niepełnosprawne z ośrodków rehabilitacyjnych, szkół integracyjnych i osoby prywatne z Podkarpacia, a także z Zamojszczyzny, w wieku od kilku do nawet kilkudziesięciu lat.

- Dla uczestników to niezapomniane przeżycie. Wiele osób niepełnosprawnych czeka cały rok na ten jeden dzień, kiedy mogą się zintegrować z innymi, są w centrum uwagi i wszystkie atrakcje przygotowane są specjalnie dla nich - powiedziała rzeczniczka Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie Urszula Pasieczna.

- To daje im poczucie, że są ważni dla innych. Spartakiada jest też przykładem praktycznej, żywej lekcji dla studentów fizjoterapii, którzy w przyszłej pracy zawodowej powinni uwzględniać potrzeby niepełnosprawnych dzieci i ich rodzin - dodała Urszula Pasieczna.

Spartakiadę rozpocznie pokazowy mecz rugby, który rozegrają niepełnosprawni sportowcy na wózkach inwalidzkich.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum