Rzeszów: Strefa Rodzica w szpitalu wojewódzkim nr 2 już otwarta

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 21 grudnia 2016 16:40

W Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 im. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie dobiegła końca XVII edycja programu społecznego ''Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom'', w ramach której oddano do użytku przestrzeń przyjazną chorym dzieciom i ich opiekunom.

Rzeszów: Strefa Rodzica w szpitalu wojewódzkim nr 2 już otwarta
Strefa Rodzica w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 im. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Fot. Materiały prasowe

Pierwszą w Rzeszowie "Strefę Rodzica" otwarto w środę (21 grudnia) w Klinice Neurologii Dziecięcej rzeszowskiego szpitala. Rodzice otrzymali specjalny aneks kuchenny umożliwiający przygotowanie szybkiego posiłku czy napoju.

Wyremontowana, wyposażona w meble i odpowiednio zaaranżowana została też świetlico-jadalnia dla chorych dzieci. Dodatkowo w ramach programu zmieniono wygląd dotychczasowej przestrzeni pełniącej funkcję szkoły. Od tej pory dzieci i młodzież będą mogły uczyć się w prawie domowej atmosferze.

Ogólnopolski program społeczny, w ramach którego powstają Strefy Rodzica firma Budimex SA realizuje od czterech lat. Każda Strefa powstaje około ośmiu tygodni. Większość tego czasu zajmuje projektowanie, kosztorysowanie i zamawianie wyposażenia. Same prace remontowe są wykonywane przez profesjonalne firmy, do których w ostatnim etapie dołączają pracownicy Budimexu i w ramach wolontariatu nadają ostatnie szlify projektowi.

Do tej pory powstało szesnaście „Stref Rodzica” w Białymstoku, Lublinie, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Szczecinie, Krakowie, Bydgoszczy, Toruniu, Sanoku, Bełchatowie, Olsztynie, Jędrzejowie, Bogatyni i Oleśnicy.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum