×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Rzeczniczka szpitala w Ostrawie o stanie zdrowia dwóch polskich górników

Autor: PAP/Rynek Zdrowia23 grudnia 2018 11:28Aktualizacja: 23 grudnia 2018 11:34

Stan jednego z polskich górników rannych w czwartek w wybuchu metanu w kopalni w Karwinie w Czechach nie zmienił się w ciągu nocy, stan drugiego poprawia się - powiedziała PAP rzeczniczka szpitala w Ostrawie Nada Chattova.

Rzeczniczka szpitala w Ostrawie o stanie zdrowia dwóch polskich górników
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Rannymi górnikami zajmują się specjaliści z Kliniki Poparzeń Szpitala Uniwersyteckiego w Ostrawie. Mężczyzna w stanie krytycznym jest w śpiączce farmakologicznej; jego stan nie pogarsza się i to cieszy lekarzy - powiedziała rzeczniczka. Górnik ma poparzenia na ponad połowie powierzchni ciała.

Według Chattovej stan drugiego poparzonego górnika poprawia się. Obu rannych odwiedzili krewni, którzy nie chcieli jednak rozmawiać z dziennikarzami.

Do wybuchu w kopalni CSM, należącej do państwowej spółki Kopalnie Ostrawsko-Karwińskie (OKD), doszło w czwartek. Górnicy znajdowali się 800 metrów pod ziemią. Zginęło 13 osób, w tym 12 Polaków i Czech.

Ciało jednej z ofiar zostało wydobyte na powierzchnię jeszcze w czwartek. Zwłoki 12 górników wciąż pozostają 800 m pod ziemią. Ratownicy próbują opanować pożar szalejący w strefie wybuchu i dotrzeć do ciał górników.

W ambasadzie RP w Pradze oraz w konsulacie generalnym w Ostrawie od godziny 10 do 14 można wpisywać się do ksiąg kondolencyjnych. Księgi będą także dostępne po świętach Bożego Narodzenia.

Z Karwiny i Ostrawy Piotr Górecki i Marek Błoński - PAP

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze