Rzeczniczka PiS o zdrowiu J. Kaczyńskiego: wszystko idzie w dobrym kierunku

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 06 czerwca 2018 12:58

Trwa rehabilitacja i leczenie usprawniające po zabiegu kolana. Mam nadzieję, że Jarosław Kaczyński niedługo do nas wróci, wszystko idzie w dobrym kierunku - powiedziała w środę 6 czerwca) rzeczniczka PiS Beata Mazurek pytana o zdrowie lidera PiS.

Powrót Jarosława Kaczyńskiego ze szpitala jest wyczekiwany tym bardziej - ze względu na jesienne wybory samorządowe. Fot. Agencja FORUM

Kaczyński przebywa w Wojskowym Instytucie Medycznym przy ul. Szaserów w Warszawie. 24 maja rzeczniczka PiS informowała, że prezes PiS przeszedł zabieg kolana, czeka go leczenie usprawniające i planowana rehabilitacja.

- Cieszę się, że państwo pytacie o pana prezesa. Rozumiem, że też trzymacie kciuki, żeby jak najszybciej do nas wrócił. Mam nadzieję, że niebawem tak się stanie. Wszystko idzie w dobrym kierunku - powiedziała Mazurek pytana o zdrowie Kaczyńskiego podczas środowego briefingu w Sejmie.

Dopytywana, czy ten powrót nastąpi za kilkanaście dni, odpowiedziała: "może szybciej". - Wszystko to oczywiście zależy od lekarzy - dodała.

Wiceszef PiS, minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński, mówił w maju w mediach, że prezes PiS ma problem z kolanem. - To kolano go boli, pracują nad tym kolanem wybitni ortopedzi, ale na polityczną emeryturę się nie wybiera - mówił.

Rzeczniczka PiS w rozmowie z PAP mówiła zaś wtedy, że "Jarosław Kaczyński od ponad 10 lat jest pod opieką Wojskowego Instytutu Medycznego, główną przyczyną problemów zdrowotnych, w tym obecnie trwającej hospitalizacji, jest choroba zwyrodnieniowa stawów". 

PAP - Marcin Jabłoński

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum