Rybnik: ruszyła wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 19 czerwca 2019 17:32

Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego oraz centrum prezentowe otwarto przy budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej (WTZ) nr 1 w Rybniku (Śląskie). W planach jest też poczta kwiatowa.

Rybnik: ruszyła wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego
FOT. Shutterstock; zdjęcie ilustracyjne

Wypożyczalnia będzie obsługiwana przez uczestników warsztatów w ramach praktyk zawodowych, a w centrum można kupić ich wyroby.

- Takie miejsce jest niezwykle potrzebne w naszym mieście, dlatego bardzo mnie cieszy, że powstało właśnie tutaj, w centrum Rybnika, gdzie będzie łatwo dostępne dla wszystkich mieszkańców. To również niezwykle ważne, że dzięki prowadzeniu wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego i sklepiku z rękodziełem swoje zawodowe szlify będą mogli tu zdobywać uczestnicy terapii zajęciowej - powiedział prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

Wypożyczalnię prowadzi Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Rybniku na zlecenie miasta Rybnika i Śląskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża. Oferuje możliwość bezpłatnego wypożyczenia takiego sprzętu, jak rowery trójkołowe, wózki inwalidzkie, kule czy chodziki.

- Ogromnie się cieszę, kiedy nasza pomoc może być tak konkretna i celowa. Wsparcie dotyczące rowerów trójkołowych i sprzętu do rehabilitacji to dla osób niepełnosprawnych przedmioty pierwszej potrzeby, po to by być mobilnym, by móc się przemieszczać i być samodzielnym - podkreślił koordynator Śląskiego Oddziału Okręgowego PCK Daniel Kupka.

W tym samym budynku funkcjonować będzie także WuTeZetowe Centrum Prezentowe, oferujące możliwość zakupu wyrobów rękodzieła uczestników warsztatów terapii zajęciowej. - Te wyroby będą oryginalnym i niepowtarzalnym prezentem na każdą okazję. Nasza oferta obejmuje kartki okolicznościowe, zaproszenia, bileciki, wyroby z witrażu, gliny, wikliny, drewna, filcu itp. Gratis pięknie zapakujemy zakupione u nas przedmioty, a w przyszłości być może ofertę powiększymy o pocztę kwiatową - zapowiedziała kierownik WTZ nr 1 Agata Marszałek.

Anna Gumułka (PAP)

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum