Rybnik: ewakuowano pocztę z powodu przesyłki; jest podejrzenie zagrożenia biologicznego

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 07 listopada 2017 21:58

Około 20 osób ewakuowano we wtorek (7 listopada) późnym popołudniem z budynku poczty w centrum Rybnika, gdzie znaleziono niezaadresowaną przesyłkę. Wewnątrz była koperta oznaczona symbolem materiału mogącego stwarzać zagrożenie biologiczne. Zostanie on przebadany w laboratorium.

Rybnik: ewakuowano pocztę z powodu przesyłki; jest podejrzenie zagrożenia biologicznego
Cztery osoby trafią do szpitala zakaźnego na badania i obserwację. Fot. archiwum

- Koperta została zabezpieczona w taki sposób, by nie stwarzała zagrożenia. Następnie siłami Państwowej Straży Pożarnej zostanie przewieziona do laboratorium w Puławach, gdzie jej zwartość zostanie zbadana przez ekspertów - poinformował PAP rzecznik rybnickiej straży pożarnej mł. bryg. Bogusław Łabędzki.

Po otrzymaniu zgłoszenia o potencjalnym zagrożeniu strażacy i policjanci wyznaczyli strefę ochronną i ewakuowali pracowników poczty. Bezpośredni kontakt z podejrzaną kopertą miały cztery osoby - wstępnie postanowiono, że trafią do szpitala zakaźnego na badania i obserwację. Kolejnych siedem osób, które miały pośredni kontakt z przesyłką, ma wrócić do domów, których jednak nie będą mogli opuszczać do czasu wyjaśnienia sytuacji.

Dotychczas nie wiadomo, co jest w kopercie oznaczonej symbolem informującym o substancjach mogących stanowić zagrożenie biologicznie. Mają to zbadać eksperci z laboratorium Państwowego Instytutu Weterynaryjnego w Puławach.

Marek Błoński - PAP

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum