×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Ruszyła strona internetowa dla osób po amputacjach

Autor: PAP/Rynek Zdrowia15 marca 2012 18:52

Ruszył serwis internetowy z informacjami dla osób po amputacjach. Strona ma łączyć funkcje poradnika, serwisu społecznościowego oraz bazy danych o specjalistach niosących pomoc. Serwis wspiera Ogólnopolski Program Protezowania, któremu patronuje Jasiek Mela.

Ruszyła strona internetowa dla osób po amputacjach
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Na czwartkowej (15 marca) konferencji prasowej pomysłodawca i prezes fundacji Poza Horyzonty Jasiek Mela zainaugurował działanie strony. Pod adresem www.copoamputacji.org znaleźć można informacje dotyczące m.in. możliwości otrzymania wsparcia, a także bazy firm protetycznych, punktów rehabilitacyjnych i kancelarii prawnych uczestniczących w programie.

Wirtualny poradnik jest częścią przedsięwzięcia pod nazwą Ogólnopolski Program Protezowania. Akcja ma w zamierzeniu już od pierwszych chwil po wypadku zapewniać wszechstronną pomoc niepełnosprawnym.

Jasiek Mela nie ukrywa, że ostatecznym celem programu protezowania jest aktywizacja osób niepełnosprawnych.

Jak powiedział, jego marzeniem jest, by każda osoba po amputacji mogła liczyć na duże dofinansowanie zakupu protezy. W tym momencie wsparcie NFZ dla osób niepełnosprawnych wynosi ok. 2,5 tys., złotych raz na trzy lata.

- To kropla w morzu potrzeb. Osoba niepełnosprawna nie ma dobrej protezy, dlatego że jej nie stać, nie stać jej, bo nie ma dobrej pracy, a bez protezy często nie może nawet wyjść z domu, żeby tej pracy poszukać. To jest takie błędne koło, z którego staramy się wychodzić - tłumaczy pomysłodawca fundacji Poza Horyzonty.

Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty powstała w grudniu 2008 roku, aby wspierać osoby niepełnosprawne w realizacji marzeń. Jej założyciel w wyniku porażenia prądem stracił lewe podudzie i prawe przedramię. Po wypadku, w 2004 roku razem z Markiem Kamińskim zdobył oba Bieguny Ziemi - najpierw Biegun Północny, a później Południowy. Jest jedynym niepełnosprawnym na świecie, który tego dokonał.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum