Ruszyła kampania na rzecz ponad 100 hospicjów

Autor: Kurier Poranny/Rynek Zdrowia • • 03 kwietnia 2009 19:40

Celem kampanii, zorganizowanej przez Fundację Hospicyjną jest przekonanie podatników do idei przekazania 1 % podatku na wsparcie działalności hospicyjnej w całej Polsce.

Kampania kładzie nacisk na pomoc osieroconym dzieciom, których bliscy (rodzice, rodzeństwo) byli pod opieką hospicjum. Hasło kampanii: „Pomóż ukoić ból” - mówi o tym, jak bardzo dzieciom osieroconym potrzebne jest wsparcie; przede wszystkim duchowe, psychologiczne, ale nierzadko także finansowe.

Fundacja Hospicyjna wspiera działalność ponad 100 hospicjów w Polsce. Pracownicy i wolontariusze tych placówek każdego dnia starają się, by ich pacjenci umierali godnie i bez bólu. Opieka hospicyjna jest dla pacjentów bezpłatna, a kontrakty podpisywane z NFZ zaspokajają zwykle jedynie część potrzeb poszczególnych placówek.

Fundacja pomaga hospicjom, przekazując im sprzęt medyczny i materiały opatrunkowe, organizując szkolenia dla ich pracowników i wolontariuszy oraz propagując ideę wolontariatu hospicyjnego i informując społeczeństwo o misji i potrzebach hospicjów.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum