Ruszyła darmowa infolinia dla chorych na raka uchodźców z Ukrainy

Autor: oprac. KM • Źródło: Zwrotnik Raka, Rynek Zdrowia09 marca 2022 20:00

Uchodźcy z Ukrainy, którzy leczyli się onkologicznie w swojej ojczyźnie otrzymają kompleksowe wsparcie informacyjne pod bezpłatnym numerem 800 190 590.

Ruszyła darmowa infolinia dla chorych na raka uchodźców z Ukrainy
Poprzez infolinię pacjent może zgłosić potrzebę kontynuacji leczenia onkologicznego w Polsce. Fot. Shutterstock
  • 9 marca ruszyła infolinia dla pacjentów onkologicznych z Ukrainy
  • Jest czynna pod bezpłatnym numerem telefonicznym 800 190 590
  • Informację podało Polskie Towarzystwo Onkologiczne

Bezpłatna infolinia dla pacjentów nowotworowych z Ukrainy: 800 190 590

"Obywatele ukraińscy, którzy leczyli się onkologicznie na Ukrainie, otrzymają kompleksowe wsparcie informacyjne" - czytamy na stronie stowarzyszenia Zwrotnik Raka. Infolinia będzie obsługiwana w językach: polskim, angielskim, ukraińskim i rosyjskim.

Infolinia jest bezpłatna i czynna całodobowo pod numerem 800 190 590. Mogą skorzystać z niej pacjenci będący obywatelami ukraińskimi i leczeni onkologicznie na Ukrainie, którzy w związku z działaniami zbrojnymi od 24 lutego przebywają na terenie Polski i nie mogą kontynuować leczenia na Ukrainie.

Infolinia to efekt współpracy NFZ z 20 ośrodkami

Chorzy potrzebujący pomocy dzięki konsultantom z ramienia NFZ zostaną skierowani do odpowiednich ośrodków w Polsce. Tam będą mogli kontynuować leczenie onkologiczne.

Telefoniczna Informacja Pacjenta dla obywateli Ukrainy została uruchomiona w ramach współpracy Narodowego Funduszu Zdrowia i 20 publicznych ośrodków onkologicznych zrzeszonych w Ogólnopolskim Zrzeszeniem Publicznych Centrów i Instytutów Onkologicznych. Dzięki infolinii onkologicznej możliwa będzie koordynacja opieki nad pacjentami onkologicznymi z Ukrainy na terenie Polski.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze