Rusza projekt "Niewidomi na posiedzeniach organów władzy publicznej"

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 25 marca 2015 15:22

Startuje projekt "Niewidomi na posiedzeniach organów władzy publicznej". Jego autorem jest Fundacja "Vis Maior".

Rusza projekt "Niewidomi na posiedzeniach organów władzy publicznej"
Fot. Archiwum

- Chcemy pokazać osobom z niepełnosprawnością wzroku, że mogą wpływać na to, co się dzieje wokół nich - wyjaśnia koordynatorka projektu Magdalena Raczyńska.

Fundacja "Vis Maior", która działa na rzecz osób niewidomych i niedowidzących będzie prowadziła projekt do 30 kwietnia 2016 r.; otrzymała na ten cel wsparcie z funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Celem projektu jest zwiększenie udziału osób niewidomych w decydowaniu o sprawach publicznych.

Jak mówiła podczas środowej (25 marca) konferencji prasowej Raczyńska, projekt ma aktywizować niewidomych, zachęcić ich do wyjścia z domu, do poszerzenia wiedzy o tym, jak funkcjonują poszczególne organa władzy.

Ideą jest, by osoby niewidome uczestniczyły w posiedzeniach sejmowych czy senackich komisji, w posiedzeniach samorządowców - zwłaszcza tych, które dotyczą spraw osób z niepełnosprawnością. Potem, gdy zapoznają się z mechanizmem ich funkcjonowania i możliwościami własnego wpływu na sprawy publiczne, osoby te mogłyby być liderami całego środowiska, politykami, decydentami, ambasadorami spraw niepełnosprawnych.

- Chcemy również przypomnieć radnym i posłom o osobach niepełnosprawnych wzrokowo i o tym, że ich sprawy trzeba brać pod uwagę podczas podejmowania decyzji - dodała koordynatorka.

Uczestnicy projektu będą brali udział w dyskusjach w większym gronie. Raczyńska ma nadzieję, że do końca kwietnia 2016 r. będzie tych osób co najmniej 150.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum