Rusza portal wspierający opiekunów domowych

Autor: KL, Puckie Hospicjum/Rynek Zdrowia • • 13 stycznia 2021 13:22

Niewystarczająca liczba dostępnych profesjonalnych opiekunów medycznych sprawia, że 80% wszystkich osób troszczących się o chorych w domach to opiekunowie rodzinni lub domowi. Teraz będą oni mogli skorzystać w sieci ze wsparcia specjalistów w dziedzinie opieki paliatywnej.

Rusza portal wspierający opiekunów domowych
Teraz opiekunowie będą mogli skorzystać w sieci ze wsparcia specjalistów Fot. Archiwum

Z myślą o opiekunach domowych specjaliści opieki paliatywnej stworzyli  portal bliskochorego.pl.  Na jego łamach będą zamieszczane praktyczne rozwiązania opracowane przez specjalistów praktyków: lekarza, pielęgniarki, opiekunkę medyczną, rehabilitantkę, dietetyka i psychologa.

- Bliscy chorych nie wiedzą, gdzie zwrócić się o pomoc, jakie są dostępne usługi czy formy opieki, jak postępować w wielu sytuacjach. Domowi opiekunowie żyją w permanentnym stresie. Obok zagubienia, braku wiedzy i umiejętności opiekuńczych, spadają na nich dodatkowe obciążenia związane z zakupem leków i sprzętu do opieki nad chorymi.  Właśnie dlatego w trosce o osoby przewlekle chore przebywające w domach oraz ich bliskich stworzyliśmy pomocnik online - miejsce specjalistycznego wsparcia dla opiekunów domowych - wskazuje Maria Wieczorek, współtwórczyni i jedna z redaktorek portalu bliskochorego.pl

Serwis jest ogólnodostępny dla każdej osoby korzystającej z internetu. Nie ma zamkniętych treści, do skorzystania z niego nie jest wymagane logowanie ani zakładanie własnego konta. Każdy obszar pomocy i wsparcia został opracowany przez specjalistów w formie prostych, praktycznych instrukcji z opisem działania krok po kroku.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum