Rusza konkurs "Dzieciństwo bez próchnicy"

Autor: MZ/Rynek Zdrowia • • 01 września 2015 15:09

1 września dla najmłodszych to czas kolejnych wyzwań, przygód i możliwości. Specjalnie dla przedszkolaków Ministerstwo Zdrowia zorganizowało konkurs plastyczny, w którym mogą zdobyć nagrody dla siebie i swojego przedszkola.

Rusza konkurs "Dzieciństwo bez próchnicy"
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Celem konkursu jest propagowanie prawidłowej higieny jamy ustnej wśród dzieci w wieku przedszkolnym; ograniczenie występowania próchnicy i poprawa stanu zdrowia jamy ustnej u dzieci oraz promocja Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

W konkursie mogą brać udział dzieci w wieku od 2 do 6 lat uczęszczające do przedszkoli, które biorą udział w projekcie "Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej" skierowanym do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

Konkurs trwa od 1 września 2015 r. do końca lutego 2016 r. Warunkiem udziału jest przesłanie pracy wraz z prawidłowo wypełnionym formularzem zgłoszeniowym.

Spośród wszystkich prac plastycznych zostanie wybranych i nagrodzonych 20. Nagrody otrzyma zarówno autor pracy, jak i przedszkole, które przesłało zgłoszenie. Wartość nagród dla jednej placówki wyniesie ok. 2000 zł.

Więcej: www.mz.gov.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze