Rusza internetowa poradnia dla uzależnionych

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 11 maja 2009 13:49

W najbliższy czwartek (14 maja) uruchomiona zostanie internetowa poradnia dla osób uzależnionych i eksperymentujących z alkoholem i narkotykami. Poradę będzie można uzyskać za pośrednictwem poczty elektronicznej, czatów oraz komunikatorów Gadu-Gadu i Skype.

Konkurs na prowadzenie poradni wygrało Stowarzyszenie Lambda Warszawa, znane z pomocy udzielanej mniejszościom seksualnym. Na stronie www.bezpytan.pl każdy będzie mógł skorzystać m.in. z anonimowych konsultacji psychologicznych, socjalnych i prawnych. Poradnia zaoferuje również pomoc w zakresie problematyki HIV/AIDS i przemocy.

Jak powiedziała PAP Małgorzata Gajdemska z Lambdy, stowarzyszenie ma kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu poradnictwa z zakresu uzależnień. Pracownicy Lambdy pełnią dyżury na czacie portalu interia.pl, gdzie udzielają porad z zakresu profilaktyki HIV/AIDS.

- Porad w internecie udzielać będzie zespół kilkunastu osób z wykształceniem psychologicznym i socjologicznym, posiadających odpowiednią wiedzę i doświadczenie w poradnictwie internetowym - dodała.

Na finansowanie internetowej poradni stołeczny Ratusz przeznaczył do końca 2009 r. 100 tys. zł.

Stowarzyszenie Lambda Warszawa powstało w 1997 r. Zgodnie ze statutem, celem stowarzyszenia jest m.in. edukacja społeczna na rzecz tolerancji wobec zjawiska homoseksualizmu, biseksualizmu i transseksualizmu; promocja zdrowia, w szczególności zdrowia fizycznego, psychicznego i społecznego oraz propagowanie zasad postępowania zapobiegającego zakażeniu wirusem HIV i innym infekcjom przenoszonym drogą płciową.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum