Rusza akcja "Zdrowe wakacje"

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 03 czerwca 2011 17:05

W ramach akcji "Zdrowe wakacje" w sobotę (4 czerwca) na ulicach 45 miast ratownicy medyczni będą uczyć udzielania pierwszej pomocy. Będzie to także tzw. dzień otwarty w niektórych pogotowiach ratunkowych i bazach Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Rusza akcja "Zdrowe wakacje"
Akcję "Bezpieczne wakacje" organizuje Ministerstwo Zdrowia i Związek Pracodawców Ratownictwa Medycznego.

Na ulicach 45 miast o godz. 10.00 pojawią się karetki pogotowia i ratownicy medyczni, którzy będą uczyć, jak postępować z osobami w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego. Będzie można też poznać działanie zespołów naziemnych i lotniczych pogotowia ratunkowego, dyspozytorni medycznych. Akcja potrwa do godz. 14.00.

"Zdrowe wakacje" zainauguruje o godz. 9.30 na molo w Gdańsku Brzeźnie minister zdrowia Ewa Kopacz. Tam też odbędzie się pokaz współdziałania służb ratowniczych podczas symulacji wypadku łodzi rybackiej. W pokazie weźmie udział wodna karetka ratunkowa, naziemny zespół pogotowia ratunkowego oraz śmigłowiec LPR.

Informacje o adresach placówek znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia: www.mz.gov.pl, natomiast lista baz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego pod adresem www.lpr.com.pl
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum