Rozstrzygnięto konkursu "Człowiek bez barier"

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 04 grudnia 2017 18:17

Przyznawaną od 2016 r. nagrodę w kategorii "osobowość internetowa" otrzymał podróżnik, aktywista i grafik Michał Woroch, a "nagrodę publiczności" - założycielka "Bazarku" na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci z Hospicjum w Gdyni Judyta Bork.

Nagrodę specjalną otrzymała pierwsza w Polsce głucha tłumaczka języka migowego, zdobywczyni tytułu Miss Świata Osób Niesłyszących w Los Angeles w 2016 r. Iwona Cichosz.

Podczas gali na Zamku Królewskim wręczono również medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" przyznawany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Medal otrzymał Janusz Skowron - niewidomy pianista jazzowy, kompozytor i aranżer, który zagrał podczas uroczystości.

Konkurs "Człowiek bez barier" jest organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji od 2003 roku. Wyróżniane są w nim osoby, które - jak podają organizatorzy - "przełamują bariery i stereotypy dotyczące niepełnosprawności, pokazując swoją postawą i działaniem, że niepełnosprawność nie musi być ograniczeniem".

Laureaci Konkursu otrzymują statuetki i nagrody pieniężne. W czternastu dotychczasowych konkursach nagrodzono 85 osób, m.in. Janusza Świtaja, posła Sławomira Piechotę, profesor antropologii Ewę Nowicką-Rusek i twórcę pierwszego polskiego syntezatora mowy Marka Kalbarczyka.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum